Wanny z prysznicem – jak nie zalać łazienki?

Każdy, kto kupuje do swojej łazienki wannę robi to z pewnością po to, aby móc od czasu do czasu oddać się w niej błogiej kąpieli z bąbelkami. Na co dzień jednak i tak korzysta się z wanny z prysznicem. Wzięcie prysznica trwa bowiem zdecydowanie krócej, a poza tym jest idealnym sposobem na oszczędność wody.Wanny z prysznicem mają jednak jedną wadę…

Wanny z prysznicem mają jednak jedną wadę. Największą zaletą wanny z prysznicem jest to, że jest to rozwiązanie kompaktowe – wanna i prysznic w jednym. Kiedy ma się ochotę na kąpiel można w wannie poleżeć, kiedy ma się ochotę na prysznic można w wannie stanąć, albo przykucnąć i skorzystać ze słuchawki prysznicowej. I tu się pojawia problem. W jakikolwiek sposób by nie korzystać z wanny z prysznicem w czasie brania prysznica łazienka zawsze będzie mokra.

Strumień wody odbija się bowiem od ciała, a woda chcąc nie chcąc ląduje nie tylko w wannie, ale także poza nią. Jak zapobiec moczeniu łazienki. Można np.

Wanny z prysznicem – jak nie zalać łazienki? – galeria

myć się pod małym strumieniem wody, albo starać się jak najmocniej przykucnąć niemal chowając się w wannie. Są jednak inne, bardziej wygodne rozwiązania. Są to albo zasłonka prysznicowa, albo parawany nawannowe. Niestety wanna nieco traci urok, jeśli zwisa nad nią zasłonka, albo niemal z każdej strony otaczają ją ścianki, ale trzeba wybrać – mokra łazienka, albo zamknięta wanna.

Komentarze(3)
  1. monika82 2012/07/24
  2. zdrowy76 2012/07/27
  3. qweqwe 2012/08/18

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *