Urządzanie małej łazienki

Nasze pierwsze mieszkanie jest wielką radością. Od razu zabieramy się do urządzania, jednakże wiadomo, że w większości przypadków nie jest to jakaś olbrzymia przestrzeń. Młodzi ludzie kupują na ogół nieduże mieszkanie w bloku, w którym planują najbliższe lata życia. Dlatego też trzeba je urządzić tak, aby było wygodne zarówno dla jednej osoby jak i całej rodziny. Najtrudniej jest dopasować w takie standardy łazienkę. Mała łazienka musi bowiem być przede wszystkim funkcjonalna, a przy tym, chcielibyśmy również, aby robiła wrażenie estetycznej oraz oryginalnej.Jak zatem pomieścić w kilku…

Jak zatem pomieścić w kilku metrach, które na ogół mamy dostępne, gdy kupujemy mieszkanie w bloku, tyle niezbędnych rzeczy. Prysznic czy wanna. A może obie te dogodności. Oczywiście tak byłoby najlepiej, jednak wiadomo, miejsca brak, dlatego też można znaleźć jakieś nietypowe rozwiązanie. Przykładowo dobrym pomysłem jest wanna połączona z kabiną prysznicową. Dzięki temu mamy obie funkcjonalności, a przy tym nie musimy się martwić, że wykorzystaliśmy zbyt dużo przestrzeni. Aranżacje łazienki powinny również uwzględniać umywalkę oraz miskę sedesową. Umywalka musi być dość obszerna, aby korzystanie z niej było dla nas wygodne. Oczywiście nie można jednak przesadzić z rozmiarem, aby nie wykorzystać zbyt dużo przestrzeni. Miska sedesowa może być podwieszana, a gdy przygotujemy zabudowę, to mamy również możliwość wykorzystania półki, która powstanie nad sedesem. Dzięki temu zyskamy trochę przestrzeni na różnego typu drobiazgi, które w małej łazience trudno jest pochować. Na koniec zastanówmy się, gdzie pochowamy pozostałe przedmioty, które potrzebne nam będą w codziennej toalecie.

Starajmy się, aby rzeczy, których będziemy…

Starajmy się, aby rzeczy, których będziemy używać często znajdowały się na zewnątrz, gdyż musimy mieć do nich łatwy dostęp. Natomiast przedmioty, które używane są sporadycznie, a przy tym nie wyglądają zbyt atrakcyjnie powinny być pochowane, aby nie psuć estetyki pomieszczenia. Urządzanie małej łazienki musi być przede wszystkim przemyślane, gdyż liczy się właściwie każdy centymetr.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *