Umywalki dla osoby niepełnosprawnej

Zdecydowanie osoba niepełnosprawna ma bardzo ciężko w sferze poruszania się i innych czynności nie tylko w miejscach publicznych, ale także i we własnym mieszkaniu. Jednym z pomieszczeń, które powinniśmy odpowiednio dla takie osoby zagospodarować jest łazienka. Nie może w niej zabraknąć umywalki dla niepełnosprawnych.Umywalki dla niepełnosprawnych powinny zostać…

Umywalki dla niepełnosprawnych powinny zostać zamontowane w specjalny sposób. Należy pamiętać o tym, ze takie umywalki dla niepełnosprawnych muszą zostać wstawione w taki sposób, aby mogła z niej skorzystać zarówno osób jeżdżąca na wózku inwalidzkim jak i taka, która porusza się o własnych siłach. Jest to bardzo ważna kwestia. To samo dotyczy także lustra, które powinno znajdować się koło umywalki dla niepełnosprawnych. Powinno zostać ono ustawione w taki sposób, aby osoba mogła w nim się przejrzeć. Chodzi tutaj także zarówno o te jeżdżące na wózkach jak i te chodzące o własnych siłach.

Musi być to zatem lustro dość pokaźnych…

Musi być to zatem lustro dość pokaźnych rozmiarów. Oprócz tego bardzo dobrym pomysłem jest zamontowanie po bokach takiego elementu jakim jest umywalka specjalnych uchwytów, które zdecydowanie ułatwiają osobie niepełnosprawnej podniesienie się i utrzymanie równowagi. Nie powinno zatem zabraknąć takiego elementu w łazience.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *