Przystosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych

W dzisiejszych czasach bez większych problemów możemy przystosować naszą łazienkę, tak by mogła z niej również korzystać osoba niepełnosprawna. Koszty wprowadzenia pewnych niezbędnych udogodnień nie są szczególnie wysokie, w zależności oczywiście jakie modele i jakich producentów wybierzemy, natomiast efektem jest komfort i wygoda, a także zapewnienie bezpieczeństwa przy wykonywaniu codziennych czynności związanych z higieną i pielęgnacją ciała.Najczęstszym problemem, z jakim borykają się…

Najczęstszym problemem, z jakim borykają się starsze osoby, które mają często kłopoty z utrzymaniem równowagi, jest brak oparcia. Do najważniejszych zadań będzie więc należało zainstalowanie w łazience stosownych poręczy. Możemy zamocować je w dowolnych miejscach i na odpowiedniej wysokości, tak by ułatwić podtrzymanie przy poruszaniu się po pomieszczeniu oraz korzystaniu ze sprzętów sanitarnych. Możemy je umieszczać zarówno w poziomie, jak i w pionie, tak by stanowiły jak najlepsze oparcie. Aranżując łazienkę warto pamiętać, aby była ona pomieszczeniem bez barier. Najlepiej jest zlikwidować wszelkie progi, o które łatwo można się potknąć i przewrócić. Coraz bardziej modne stają się wnęki prysznicowe bez brodzika lub kabiny wyposażone w bardzo płaski brodzik, do których mamy swobodny i łatwy dostęp.

Pamiętajmy też, że osoby słabsze…

Pamiętajmy też, że osoby słabsze i bardziej niesprawne nie są w stanie długo stać, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie naszej kabiny w siedzisko prysznicowe. Możemy je przymocować na stałe do jednej ze ścian i rozkładać w razie potrzeby. Modele dostępne na rynku odznaczają się nie tylko doskonałą estetyką, ale też bardzo wysoką wytrzymałością, odpornością na wszelkie zniszczenia i stabilnością.

Komentarze(4)
  1. Augustyn 2012/12/06
  2. Ludwika 2012/12/11
  3. Teresa 2012/12/22
  4. Kamila 2012/12/26

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *