Projekt podstawą łazienki

Większość z nas marzy i dąży do posiadania na własność dużej przestrzeni, zapewniającej wygodę i poczucie prywatności. Prawda jest jednak taka, że właśnie ta większość musi zadowalać się mieszkaniami w blokach, w których łazienki wyglądają, jakby tu właśnie szukano oszczędności przestrzennych. Prościej mówiąc – zawsze jest w nich ciasno i trudno tam o uczucie komfortu. Trudno, ale nie jest to niemożliwe.Co powoduje uczucie dyskomfortu, oprócz…

Co powoduje uczucie dyskomfortu, oprócz oczywiście zbyt małej przestrzeni. Naturalnie złe jej zagospodarowanie. Wiecznie o coś zawadzamy, zahaczamy i uderzamy. Kiedy spadnie nam z półeczki jedna rzecz, za nią sunie lawina całej reszty. A kiedy chce się tam umyć więcej niż jedna osoba kończy się na przyznaniu do porażki i honorowym opuszczeniu placu boju. A jednak projektanci łazienek przekonują, że to tylko kwestia właściwego zaprojektowania przestrzeni. Aby urządzić małą łazienkę w sposób funkcjonalny, a jednocześnie elegancki należy dobrze wszystko przemyśleć. Przede wszystkim zastanówmy się, czy znajdują się w niej rzeczy niezbędne. Jeśli posiadamy strych lub ogromną kuchnię, w której bez trudu zmieści się pralka warto rozważyć jej postawienie właśnie tam. Kiedy już mamy listę niezbędnych sprzętów uściślijmy jak mają one wyglądać i jakie funkcje spełniać.

Na przykład niektórzy nie zrezygnują…

Na przykład niektórzy nie zrezygnują z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Proponujemy im pomysłową wannę asymetryczną, która pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Dla innych ważna jest duża umywalka z centralnie przed nią umieszczonym lustrem. Inni zadowolą się umywalką narożną i wiszącą miską ustępową. Warto zaprojektować dokładnie także rozkład szafek, zarówno tych wiszących, jak i modeli montowanych pod umywalką. Jeśli w łazience nie będzie przypadkowych sprzętów, wszystko zostanie zamontowane dokładnie w miejscu swego przeznaczenia okaże się, że pobyt w tym pomieszczeniu przestanie być katorgą.

Komentarze(4)
  1. Perfekcjonista 2012/10/24
  2. Maryśka 2012/11/09
  3. krzyś56 2012/11/11
  4. monter56 2012/11/13

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *