Nowoczesna i odważna aranżacja małej łazienki

Mieszkanie to nasz azyl. Tutaj wracamy po ciężkim dniu, chcemy wziąć orzeźwiającą kąpiel i wypocząć. Nic zatem dziwnego, że zależy nam, aby każde pomieszczenie było odpowiednio zaaranżowane, niezależnie od tego czy jest ono małe, czy przestronne. Mała łazienka może stać się bardzo przyjemnym i przytulnym miejscem, jeśli tylko o to zadbamy. Ale jak to zrobić. Wiele zależy od naszego nastawienia. Mając sprecyzowane cele oraz pozytywne spojrzenie, na pewno uda nam się zaaranżować małą łazienkę zgodnie z planem.Dlatego na początek dobrze zastanów…

Dlatego na początek dobrze zastanów się, czego oczekujesz od łazienki i jej funkcji, a następnie skonfrontuj to ze swoim gustem. Być może w pewnych kwestiach będziesz musiał iść na kompromis, gdyż mała łazienka ma pewne ograniczenia. Na przykład traktujesz łazienkę jako miejsce relaksu, gdzie dominującą rolę odgrywa wanna, z drugiej jednak strony zdajesz sobie sprawę, że na dużą, wolno stojącą wannę nie masz co liczyć przy swoim metrażu. Jak rozwiązać ten problem. Szukaj kompromisu. W tym wypadku świetną opcją będzie wanna asymetryczna z hydromasażem, która spełni swój cel, a jednocześnie nie zapełni całego wolnego miejsca w łazience. Dobrze jest też przemyśleć dobór barw. Trzeba tu zachować równowagę między zbytnią monotonią, a nadmierną krzykliwością.

Aby to zrobić, najlepiej skupić się na…

Aby to zrobić, najlepiej skupić się na dwóch, trzech barwach, z czego przynajmniej jedna będzie w jasnym odcieniu. Zbyt ciemne kolory mogą dodatkowo przytłoczyć pomieszczenie i wprowadzić nieprzyjemny chłód, który nie zachęci nas do korzystania z niej. Staraj się więc wybierać kolory żywe, ale nadal pozostające w obrębie jasnych, na przykład niebieski, żółty, zielony, czerwony, różowy i fioletowy, jasne odcienie brązu i beżu czy też klasycznie biel i czerń. Mała łazienka zaaranżowana w ten sposób zachwyci niejednego twojego gościa.

Komentarze(5)
  1. JaramSieSaga 2012/12/08
  2. Eryk 2012/12/08
  3. Iwona 2012/12/11
  4. Danuta 2012/12/23
  5. Celina 2012/12/24

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *