Mała łazienka z wanną narożną

Urządzając małą łazienkę gdzie oprócz jej podstawowego wyposażenia musimy zmieścić jeszcze pralkę, suszarkę oraz inne elementy świetnym rozwiązaniem są wanny narożne. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż tradycyjne wanny przy jednoczesnym zachowaniu komfortu kąpieli. Takie wanny narożne możemy podziel na dwa podstawowe rodzaje symetryczne oraz asymetryczne.


kosmetyki

Foto: pixabay.com

Wanny symetryczne posiadają dwa boki…

Wanny symetryczne posiadają dwa boki przyprostokątne równe, ich wielkość jest różna przeważnie możemy się spotkać z wymiarami boków od 120 do 157 cm. Wanny narożne asymetryczne posiadają jeden bok przyprostokątny dłuższy, umożliwia nam to dopasowanie wanny do innych elementów łazienki i pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń. Dodatkowo takie wanny możemy podzielić na lewe oraz prawe, co odnosi się do dłuższego boku, który ma się znajdować przy ścianie.

kosmetyki

Foto: pixabay.com

Takie wanny narożne posiadają najczęściej długość boku krótszego od 75 do 110 cm natomiast boku dłuższego od 150 do 175 cm. Obecnie większość wanien posiada dodatkowe elementy takie jak zagłówki, antypoślizgowe dno, zagłówki na łokcie oraz półeczki na kosmetyki, co dodatkowo polepsza komfort kąpieli.

kosmetyki z apteki

Foto: pixabay.com

Wanny narożne jak i pozostałe mogą być wyposażone w dysze do hydromasażu jednak koszt takiej wanny jest wtedy znacznie wyższy. Dodatkowo na cenę wpływa materiał, z jakiego jest ona wykonana, producent, cena w danym sklepie czy wymiary i dodatkowe wyposażenie. Przed zakupem warto również sprawdzić wanny narożne oferowane drogą internetową, bardzo często możemy spotkać się tam z atrakcyjnymi promocjami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *