Mała łazienka w bloku – odpowiednia kolorystyka

Mała łazienka w bloku nie jest zazwyczaj lubianym przez nas pomieszczeniem. Irytujący jest brak przestrzeni i światła. Warto jednak przejrzeć współczesne projekty łazienek, które potrafią zmienić niewielkie łazienki w prawdziwe jasne i przestronne pokoje kąpielowe. W aranżacji takiej łazienki ważne jest odpowiednie rozplanowanie wszystkich sprzętów i dobranie odpowiednich elementów dekoracyjnych.


bezpłatne porady stylistów

Foto: pixabay.com

Niezmiernie ważna jest również kolorystyka…

Niezmiernie ważna jest również kolorystyka. Mała łazienka w bloku wymaga jasnych i świetlistych wręcz barw. Planując wykończenie wnętrz warto jest przejrzeć katalogi, w których na specjalną uwagę zasługuje mała łazienka w bloku. Tutaj znajdziemy wiele pomysłów najlepszych stylistów i architektów wnętrz. Dominujące kolory w takich wnętrzach to klasyczna biel i różne jej odcienie, a także inne pastelowe barwy utrzymane w bardzo jasnej tonacji. Mała łazienka w bloku będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości, jeśli ściany pomalujemy jasnymi, przejrzystymi farbami.

bezpłatne porady stylistów

Foto: pixabay.com

Decydujmy się też na jasne i…

Decydujmy się też na jasne i błyszczące kafle, zarówno te przeznaczone na podłogę, jak i na ściany. Pamiętajmy również, aby meble łazienkowe, które będziemy wybierali, także utrzymane były w jasnej kolorystyce. Do najbardziej polecanych należą białe i kremowe meble z wysokim połyskiem, odbijają wówczas więcej światła. Łazienka sprawia wówczas wrażenie sterylnej, nowoczesnej i eleganckiej.

bezpłatne porady stylistów

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *