Mała łazienka – jak sobie z nią poradzić?

Nikt nie lubi tego, że pomieszczenie łazienkowe jest ciasne, i nie można w nim czuć się swobodnie. Szczególnie kobiety będą narzekać na tego typu ciasne łazienki. Tajemnicą nie będzie, jeśli powiemy, że to kobiety głównie kochają spędzać swój czas w łazience, dlatego powinna być ona dla nich wygodna.


kuchnia włoska

Foto: pixabay.com

Niemniej nie każda mała łazienka w…

Niemniej nie każda mała łazienka w bloku pozwala na to, żeby była ona przestrzenna i duża. Wymagania metraży w blokach są dosyć restrykcyjne, w danym bloku trzeba zmieścić jak największą ilość mieszkań. Tym bardziej, że ludzi nie stać na to, aby kupować wielkie apartamenty, a przynajmniej takich osób jest niewiele. Dlatego też najczęściej sprzedawane są mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe, takie, które pomieszczą jedną, standardową rodzinę.

kuchnia włoska

Foto: pixabay.com

I niestety, ale trzeba jakoś sensownie zaplanować tego typu mieszkania, i nie można pozwolić sobie na to, aby kuchnia była jakaś wyjątkowo mała wraz z pokojami, na korzyść wielkiej łazienki. Raczej nikt by nie kupił takiego mieszkania o takim rozkładzie. Dlatego też wszystkie pomieszczenia muszą być asymetrycznie względem siebie rozplanowane. I dlatego właśnie małe łazienki są tak często spotykane w blokach. Jak sobie z nimi poradzić.

kuchnia włoska

Foto: pixabay.com

Okazuje się, że to wcale nie musi być takie trudno. Warto na pewno lepiej wykorzystać i zaaranżować górną część pomieszczenia, czyli odciążyć podłogę. Warto również zastosować wiele różnych trików, dzięki którym optycznie powiększymy całe pomieszczenie. Jak więc widać, są sposoby, tylko od nas zależy czy będziemy chcieli je wykorzystać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *