Jak urządzić małą łazienkę?

Łazienki o małej powierzchni są bardzo trudne do urządzenia. Wiedzą o tym na pewno mieszkańcy bloków. Oni nie mogą sobie powiększyć łazienki, tak jak jest to możliwe w domach. W małej łazience liczy się każdy centymetr i warto brać to pod uwagę, jak rozpoczynamy remont. Na początku należy bardzo dokładnie wymierzyć taką łazienkę, a potem wykonać projekt.Możemy skorzystać z programu komputerowego do…

Możemy skorzystać z programu komputerowego do projektowania łazienek lub rozrysować wszystko na kartce. Będziemy wtedy wiedzieć, jak rozmieścimy urządzenia sanitarne i jakiej wielkości je zakupić. W łazience musimy zostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni, dlatego warto kupować urządzenia sanitarne mikroskopijnej wielkości. W małej łazience, idealnie sprawdzi się narożna kabina prysznicowa lub mała wanna.

Po drugie, warto łazienkę wyposażyć także w umywalkę. Idealnie sprawdzi się zakup kompletu: umywalka z szafką. W szafce będziemy mogli przechować, np. środki czystości, kosmetyki, czy inne drobiazgi. Dzięki temu w łazience zawsze będziemy mieli porządek. Po trzecie, jeżeli będziemy wybierać automat, to warto wybrać taki, który jest wąski, z praniem wsadzanym od góry. Jego szerokość wynosi 40 cm. Ponadto, w małej łazience, warto zagospodarować każdy kąt.

Galeria

kosmetyki z apteki

Foto: pixabay.com

kosmetyki

Foto: pixabay.com

Idealnie sprawdzą się wiej wszelkie narożne szafki i półki. Jeżeli decydujemy się na wybór wanny, to warto zakupić narożne półki, na których będziemy trzymać nad wannę swoje kosmetyki do codziennego mycia. Podsumowując, jak widzimy powyżej, łazienkę o niewielkich rozmiarach, także możemy urządzić bardzo ładnie.

Comments (1)
  1. Shakti 2013/07/23

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *