Jak projektować łazienkę funkcjonalną i gustowną?

Piękna łazienka to idealne uzupełnienie każdego domu i mieszkania. Do łazienki nasi goście często zaglądają, szczególnie jeśli mamy ją połączoną z toaletą, a również i my sami często w łazience bywamy. Pomieszczeniu temu dobrze jest nadać odpowiedni wygląd.Projekty łazienki powinny stanowić niewątpliwie spójną całość…

Projekty łazienki powinny stanowić niewątpliwie spójną całość zresztą powierzchni mieszkalnej. Jest to dość istotne, aby zachować wspólną stylistykę lub chociażby element przejściowy, który obecny będzie w pomieszczeniu, z którego przechodzimy do łazienki i w samej łazience. Taka spójność zagwarantuje nam, iż łazienka ładnie się zintegruje z innymi powierzchniami. Projekty łazienki zakładać powinny również dużo powierzchni składowej.

Magazynowanie ręczników, mydeł i innych przyborów łazienkowych nie powinno być zbytnio wyeksponowane. Najlepiej więc, jeśli w naszej łazience znajdzie się choćby jedna zabudowana szafka, która pomieści różnego rodzaju zapasy. W ten sposób unikniemy chaosu w naszym pomieszczeniu i również w przyszłości zwyczajnie czeka nas mniej sprzątania i ścierania kurzu.

Warto również dokładnie wymierzyć wszystkie odległości w naszej łazience. Projekty łazienki, które wykonamy, powinny zawierać rozmieszczenie poszczególnych elementów takich jak bidet, wanna czy też sedes i dokładne wymiary zarówno tych elementów jak i samej łazienki powinny być uwzględnione. Operacja ta jest niezwykle istotna kiedy wykonujemy projekty łazienki niewielkich rozmiarów, gdzie naprawdę liczy się każdy centymetr.

Comments (1)
  1. pomyslowy45 2012/08/22

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *