Funkcjonalna mała łazienka

Urządzenie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Przecież powinno znaleźć się w niej tak wiele sprzętów. Co zrobić, by optycznie ją powiększyć. Jakie rozwiązania sprawdzą się na niewielkiej powierzchni. Na szczęście projektanci wnętrz mają sposoby na to, by mała łazienka również mogła być funkcjonalna i nie przytłaczać.Przede wszystkim producenci wszelkich akcesoriów…

Przede wszystkim producenci wszelkich akcesoriów i urządzeń, jakie zwykle umieszczamy w łazience, przygotowali specjalny rodzaj artykułów przeznaczonych właśnie do małych łazienek. Są to m. in. węższe niż zwykle pralki. Mała łazienka może też zyskać poprzez zamienienie wanny na prysznic. Warto także zastanowić się czym zastąpić meble. Mała łazienka z nadmiarem szafek będzie przytłaczać. Można rozwiązać ten problem za pomocą, np. półek wnękowych czy szafek umieszczonych pod umywalkami oraz łazienkowych grzejników drabinkowych, na których możemy powiesić mokre ręczniki.

Kolejnym niezbędnym punktem jest oczywiście…

Kolejnym niezbędnym punktem jest oczywiście ceramika. Ta przeznaczona do małych łazienek jest mniejsza od standardowej i ma lekkie kształty. Ponadto warto zainwestować w duże lustro, które powiększy przestrzeń optycznie i mała łazienka będzie wydawać się większa, niż w rzeczywistości. Podobny efekt uzyskamy kładąc płytki w jasnych kolorach.

Komentarze(2)
  1. Ewa 2012/05/22
  2. warszawiak 2012/06/11

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *