Ceramika sanitarna

Co to jest ceramika sanitarna. W skrócie, można ja zdefiniować jako ogół sprzętów niezbędnych do utrzymania czystości. W bardziej odległych czasach nazwa ceramika sanitarna była wyłącznie zarezerwowana dla przedmiotów wytworzonych wyłącznie z ceramiki lub kamionki sanitarnej.Sprzęty z niej wytworzone były i…

Sprzęty z niej wytworzone były i są chętnie stosowane ze względu na jej nieocenione właściwości. Przedmioty ceramiczne i są bardzo trwałe, łatwe do czyszczenia, odporne na zarysowania i działanie środków chemicznych, wysokich temperatur i wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Współcześnie, pojęcie ceramika sanitarna jest używane nie tylko do przedmiotów typowo ceramicznych, ale też wykonanych z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, szkła, granitu, stali oraz kompozytów różnego rodzaju.

W laboratoriach nieustannie opracowywane są różnego rodzaju nowe materiały i powłoki o coraz lepszych parametrach, gwarantujących komfort i maksymalną długość użytkowania w niezmienionej postaci. Co jest zwyczajowo określane jako ceramika sanitarna. Umywalki, różniące się głębokością, wielkością, kształtem czy sposobem montażu. Jako ceramika sanitarna określane są także postumenty i półpostumenty pod umywalki oraz sedesy, pisuary, bidety, zlewozmywaki, a także wanny, brodziki, kabiny prysznicowe i szeroko rozumiana armatura.

Komentarze(2)
  1. swojak 2012/08/22
  2. qweqwe 2012/09/08

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *